O nas

Nasza Bączówka położona jest na skraju niewielkiej, malowniczej wsi Bącz i jest otoczona lasami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Wokół panuje cisza i spokój.

Gospodarstwo zajmuje powierzchnię powyżej 1 ha. Pochodzące z lat 30 ubiegłego wieku zabudowania przeszły gruntowny remont kilka lat temu. My mieszkamy w mniejszym, starym budynku mieszkalnym a gości przyjmujemy w przebudowanym i odpowiednio zaadaptowanym byłym budynku gospodarczym.

Mamy tutaj sad ze starymi odmianami jabłoni, grusz, śliw i czereśni. Jest też zarybiony staw z pomostem, miejsce na ognisko i grilla oraz niewielki plac zabaw dla najmłodszych ze zjeżdżalnią i piaskownicą. Można u nas postrzelać z łuku, odpocząć na rozwieszonych pomiędzy drzewami hamakach czy wypożyczyć rowery na okoliczne wycieczki.

Do dyspozycji naszych gości oddajemy cały, gustownie umeblowany, murowano-drewniany dwupoziomowy dom z tarasem, balkonami i werandą, składający się z dużego salonu z kominkiem, w pełni wyposażonej kuchni z jadalnią, 4 sypialni (3x2os, 1x3os) i 3 wspólnych łazienek. W salonie dostępna jest telewizja (polska i satelitarna) a na terenie budynku można korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego internetu.

W okresie letnim udostępniamy też gościom pokój dwuosobowy z aneksem kuchennym i małą łazienką bez prysznica.

Okoliczne lasy są w sezonie pełne jagód i grzybów. Czyste kaszubskie powietrze i zróżnicowane ukształtowanie terenu zachęcają do pieszych i rowerowych wycieczek. W pobliskich jeziorach można wędkować, a w niedalekiej okolicy można latem znaleźć kąpieliska i plaże.

Z przyjemnością będziemy gościć rodziny z małymi dziećmi i czworonożnymi przyjaciółmi oraz grupy przyjaciół czy znajomych. Miejsca dla zwierząt domowych u nas nie brakuje. Nasz przyjaciel domu, 11-letni labrador Pedro ucieszy się z czworonożnego towarzystwa.

Zależy nam na naturalnym środowisku, dobrym zdrowiu i samopoczuciu naszym i naszych gości. Dlatego w Bączówce stosujemy efektywne mikroorganizmy oraz ekologiczne środki czystości.

Jesteśmy wegetarianami, dbamy o jakość jedzenia zgodnie z zasadą Hipokratesa „niech pożywienie będzie twoim lekarstwem a lekarstwo twoim pożywieniem”. Pani domu jest dietetyczką, absolwentką Trójmiejskiej Szkoły Medycyny Chińskiej TOMO oraz Pomorskiej Szkoły Homeopatii Klasycznej. Z przyjemnością możemy zaproponować przygotowanie naszym gościom wegetariańskich lub wegańskich posiłków jak również dań przeznaczonych dla osób na dietach specjalnych. Zainteresowanym oferujemy także pomoc w planowaniu jadłospisów odpowiednich dla różnych schorzeń i problemów zdrowotnych oraz szkolenia i naukę gotowania według stosowanych przez nas zasad (makrobiotyka, kuchnia według 5 przemian itp).

Zapraszamy serdecznie

Iza i Jacek